Kategorie

Dodavatelé

Montana
Bohatýrské časy Zobrazit v plné velikosti

Bohatýrské časy

Miloslava a Pavel Svěcený + kol.

Zhruba padesát povídek, jež publikace Bohatýrské časy obsahuje, nás zavádí do jedinečné atmosféry horolezeckého národa pískovcových skal Východních Čech do doby, kdy každý byl každému kamarádem a kdy se kladlo stejné rovnítko mezi srandu a sportovní výkony.

Více informací

543

2 zboží je na skladě

299,00 Kč

"Samotný život nám uštědřuje časté rány a pokud si myslíte, že jste na tom špatně, pak vás tato kniha vyvede z omylu. Váš život se vám bude jevit jako selanka proti tomu, co všechno může potkat horolezce ve skalách. Z humorem a trochou nadsázky se v souboru povídek „Bohatýrské časy“ dotkneme alespoň části toho, co se skutečně v pískovcových skalách Broumovska odehrálo, a co se s  odstupem času dávalo s oblibou do placu pro zasmání, a to nejen mezi horolezci. Věříme, že tyto úsměvné historky pobaví všechny bez rozdílu, tedy i ty, kteří namísto lana nosí v batůžku jen mobil a svačinu."

Chtěli bychom čtenářům zdůraznit, že ačkoliv příběhy pocházejí z horolezeckého prostředí, o vlastní lezení – jako takové, tady zdaleka nejde. „Seriózních knih“ o horolezcích a jejich sportu se už vydalo i u nás opravdu hodně a tak jsme to chtěli vzít z jiného, netradičního konce. Hlavním úkolem této knihy je čtenáře pobavit humorně laděnými zajímavými příběhy, někdy i lehce mysteriózními, ale vždy s dobrým koncem.

V povídkách, kde se vůbec „neleze“ se zase čtenář něco dozví o svérázném způsobu boje šachistů na turnaji horolezců, takřka tajemném pozadí novodobého zrodu sochy sv.Vavřince – patrona horských vůdců, o pohnutém životě vycpaného hotelové medvěda a všech možných legráckách, které k lezení patřily a patří… 

Texty jsou doprovázeny kresbami Ludvíka Neorala.

224 stran, 15 x 21 cm, černobílý tisk s barevnou, brožovanou obálkou.

Vlastním nákladem vydali M.a P. Svěcení, Trutnov