Kategorie

Dodavatelé

Montana
Řeky, moje řeky Zobrazit v plné velikosti

Řeky, moje řeky

Kdo by neznal významnou českou výškovou horolezkyni Dinu Štěrbovou? Málo se ale ví, že známý plavec a emeritní profesor Univerzity Palackého v Olomouci Otakar Štěrba je jejím manželem.

Více informací

548

4 zboží je na skladě

369,00 Kč

Výprodej Výprodej!

-80,00 Kč

449,00 Kč

 

Řeky, moje řeky

Autor: Otakar Štěrba

„Poutavé a dobrodružné putování po řekách kolem světa se spoustou jedinečných fotografií, z pohledu ekologa a člověka, který při svých cestách sleduje dramatický vývoj životního prostředí během svého života.“

Kdo ze čtenářů našeho časopisu by neznal významnou českou výškovou horolezkyni Dinu Štěrbovou? Málo se ale ví, že známý plavec a emeritní profesor Univerzity Palackého v Olomouci Otakar Štěrba je jejím manželem.

Tento skromný, až plachý a zároveň neuvěřitelně houževnatý pán zasvětil svůj život řekám. Kniha Řeky, moje řeky je průřezem a ohlédnutím za nejvýznamnějšími plavbami jeho života.

Z Krakova na Čukotku, napříč centrální Jižní Amerikou z Manausu po Buenos Aires, z Edmontonu do New Orleans, Aljaška, Velká Kanadská jezera… Popisy výprav, které kromě sportovního aspektu vlastního výkonu přináší i jedinečný pohled na svět kolem nás. A vězte, že pro opravdová dobrodružství nemusíte cestovat nikam daleko. Hlavní je nápad a chuť jej realizovat. No uznejte sami, napadlo by vás procestovat půl Evropy na lodi po trase Olomouc – Amsterodam – Praha?

 

330 stran, 17 x25 cm, pevná vazba

Vydalo Nakladatelství Dina a Otakar Štěrbovi