Kategorie

Dodavatelé

Montana
Řeky, moje řeky Zobrazit v plné velikosti

Řeky, moje řeky

Otakar Štěrba

Kdo by neznal významnou českou výškovou horolezkyni Dinu Štěrbovou? Málo se ale ví, že známý plavec a emeritní profesor Univerzity Palackého v Olomouci Otakar Štěrba byl jejím manželem.

Více informací

548

4 zboží je na skladě

369,00 Kč

Výprodej Výprodej!

-80,00 Kč

449,00 Kč

„Poutavé a dobrodružné putování po řekách kolem světa se spoustou jedinečných fotografií, z pohledu ekologa a člověka, který při svých cestách sleduje dramatický vývoj životního prostředí během svého života.“

Otakar Štěrba, ento skromný, až plachý a zároveň neuvěřitelně houževnatý pán zasvětil svůj život řekám. Kniha je průřezem a ohlédnutím za nejvýznamnějšími plavbami jeho života.

Z Krakova na Čukotku, napříč centrální Jižní Amerikou z Manausu po Buenos Aires, z Edmontonu do New Orleans, Aljaška, Velká Kanadská jezera… Popisy výprav, které kromě sportovního aspektu vlastního výkonu přináší i jedinečný pohled na svět kolem nás. A vězte, že pro opravdová dobrodružství nemusíte cestovat nikam daleko. Hlavní je nápad a chuť jej realizovat. No uznejte sami, napadlo by vás procestovat půl Evropy na lodi po trase Olomouc – Amsterodam – Praha?

330 stran, 17 x25 cm, pevná vazba

Vydalo Nakladatelství: Dina a Otakar Štěrbovi