Kategorie

Dodavatelé

Montana
Padající hvězda Zobrazit v plné velikosti

Padající hvězda

Česká verze španělské knihy Bájame una Estrella – v zemi svého původu má kniha už osmé vydání.Formou deníkových zápisů je v ní zaznamenaný příběh dívky, která milovala hory.

Příběh, který překračuje hranice světa lezení.

Více informací

905_M

103 zboží je na skladě

195,00 Kč

Řekli o knize…

Příběh odvážné, až „horami posedlé“ dívky, který je okořeněn detaily, jež, troufám si říci, vidí jen ženy.
Helena Lipenská

Krásná knížka popisující zážitky mladé lezkyně, která navštívila různé kouty země. Její zápisky jsou psané srdcem. 
Edita Vopatová

Padající hvězda, rozpadající se do ohňostroje malých střípků, takový je můj dojem z této knihy. Co střípek, to zlomek života horolezkyně Miriam Garcíi Pascual. ... Jsou to střípky filozofie člověka, který je stále na CESTĚ a jen občas zažívá onen pocit vyvanutí, vesmírného klidu duše, kdy všechny touhy zůstaly v minulosti a ty budoucí se ještě nestačily vynořit.
Dina Štěrbová

Divoká španělská krev, pulzující v tvůrkyni textu, mi učarovala od samého počátku. Jednak svou dovedností vyprávět prožitky s trefnou reálností, a to ne jen ty z lezeckého života, ale také darem vnímat prostředí, jež při výpravách za dobrodružstvím poznávala. Bonusem je autorčin nadhled a její humor, který se nevytrácí ani v napínavých momentech, kdy život visí na tenkém vlásku. A pozor – nejedná se přitom o žádné lehké lezecké „průměrárny“. Řada jejích výstupů v Patagonii, Himálaji či Yosemitech patří do exkluzivních podniků, kterými se v lezeckých deníčcích může pyšnit jen malé procento šťastlivců. 
Marek Holeček

Brož, 23,5 x 16,5 cm, 64 str.

Chcete-li si knihu prohlédnout, navštivte libovolnou pobočku nakladatelství Kosmas - seznam zde.