Kategorie

Dodavatelé

Montana
Heimat in Winterkleid Zobrazit v plné velikosti

Heimat in Winterkleid

Thomas Behm, Robert Gruber

100 exkluzivních lyžřských tras mezi Wienerwaldem a Hochschwabem. Autor lezeckých průvodců, Thomas Behm, se po letech sbírání informací pustil jako spoluautor do popisů skialpových túr.

Více informací

205

7 zboží je na skladě

695,20 Kč

Sleva!

-20%

869,00 Kč

 K této knize Thomas napsal:

„Už přes dvacet let brázdíme na dvou prknech naše domácí hory. Při prvních výpravách jsme někdy měli více štěstí než rozumu, nicméně postupně přišly zkušenosti.

V čase intenzivního lezení pro nás bylo lyžování hlavně zimní zábavou, v době, kdy se nedalo lézt. Tak jako při lezení, kde nás lákalo hledat stále nové, nás to i na lyžích hnalo dál. Do neznámých žlabů a kuloárů a na nepříliš známé vrcholy. To vše v oblasti nepoznamenané intenzivním lyžováním. A tak se nám nakonec i skialpinismus stal vášní až posedlostí.

S mapou a kompasem jsme ve svém okolí objevovali nevídané lyžařské možnosti. Přiznávám, jistý druh fanatismu byl ovšem nezbytností. Často jsme pak byli odměněni nádhernými sjezdy, výbornou atmosférou a skvělými zážitky. Některé výpravy ale končily nadávkami v houští nebo nad příšernými srázy. Pomalu se objevil nápad sepsat naše zkušenosti do knížky. A tak vznikl tento průvodce, ve kterém najdete cesty vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře.

Své by si měl najít opravdu každý. Od „louček“ po nevšední výstupy na nejvyšší kopce oblasti.  V knize najdete i extrémní sjezdy příkrými kuloáry určené jenom pro opravdu zkušené lyžaře…“

256 stran,15 x 21 cm, brož německý text, mapky, fotografie, celobarevná kniha na kvalitním papíře, měkká vazba.